Typy samochodów hybrydowych

Pojazdy z napędem hybrydowym są coraz popularniejsze na naszych drogach. Kuszą zwolenników ochrony środowiska, troszczących się o niskie spalanie i fanów nowych technologii. Jednak hybryda hybrydzie nierówna. Poznajcie podstawowe typy samochodów z napędem tego rodzaju.

Typy samochodów hybrydowych

Mikrohybryda

Mikrohybrydom (ang. micro hybrid) do rasowych aut z napędem hybrydowym daleko. Nazywamy nimi auta wyposażone w popularny system start-stop. Od aut o konwencjonalnym napędzie spalinowym różnią się nieco innymi rozrusznikiem i alternatorem, a także akumulatorem o innych parametrach, lepiej znoszącym częste rozruchy.

Hybryda niepełna

Niepełne hybrydy (ang. mild hybrid) są wyposażone w silnik elektryczny, jednak pełni on rolę zaledwie pomocnika jednostki spalinowej. Może wspierać ją w czasie ruszania lub zapewniać dodatkową dawkę mocy podczas gwałtownego przyśpieszania. Samochody tego typu nie są jednak w stanie poruszać się z wykorzystaniem samego napędu elektrycznego.

Pełna hybryda

Pojazdy z pełnym napędem hybrydowym (ang. full hybrid) może w danym momencie napędzać silnik spalinowy lub elektryczny. Oznacza to, że kierowca ma możliwość wyboru trybu jazdy, w którym auto napędza jedynie prąd.

Hybryda Plug-in

Hybrydom typu plug-in jest bliżej do samochodów czysto elektrycznych. Tak jak w ich przypadku, tutaj akumulatory również mogą być ładowane z zewnętrznych ładowarek. Poza tym praktycznie nie różnią się od aut z pełnym napędem hybrydowym.

Zdecydowana większość samochodów w ofercie MobiCars jest wyposażonych w system Start-Stop. Do Waszej dyspozycji są również w pełni hybrydowe Toyoty Auris. Szerokiej drogi!


1 komentarz “Typy samochodów hybrydowych

  • Zdecydowanie godny polecenia artykuł dla wszystkich, którzy lubują się w ekonomicznych i ekologicznych samochodach. Swoją drogą warto samemu dowiedzieć się takich ciekawostek motoryzacyjnych.

Dodaj komentarz

Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora. Twój adres email nie zostanie opublikowany.